Przychodnia lekarska

ul. Wschodnia 3
78 - 100 Kołobrzeg
tel. (0-94) 35 422 23

Znajdujesz się: Strona główna >> Aktualności >>

Aktualności

Badania USG

Jest nam miło Państwa poinformować, że w Przychodni Specjalistycznej AL-MED od kwietnia 2022 istnieje możliwość wykonania PRYWATNIE badania USG:

 • jamy brzusznej,
 • tarczycytarczycy,
 • nerek,
 • ślinianek,
 • obwodowych węzłów chłonnych.

Badania wykonywane są w Poradni Ginekologicznej przez lek. Szymona Śmietanę w czwartki. Szybkie terminy - obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna 943542223.

wtorek 19.04.2022 r

spis treściPrzejdĽ do spisu tre¶ci

Grypa - szczepionka VAXIGRIP

Grypa jest chorobą, która może się szybko rozprzestrzeniać i jest wywoływana przez wiele różnych szczepów wirusa, które mogą zmieniać się każdego roku. Dlatego szczepienie może być konieczne każdego roku. Największe ryzyko zachorowania na grypę występuje podczas zimnych miesięcy między październikiem a marcem. W przypadku osób dorosłych i dzieci, które nie zostały zaszczepione jesienią, jest nadal uzasadnione aby zaszczepić się w okresie do wiosny, ponieważ do tego czasu istnieje ryzyko zachorowania na grypę.

Jednostkowy koszt szczepienia szczepionką VAXIGRIP dla Pacjentów naszej Przychodni tak jak w roku ubiegłym wynosi 35,00 złotych

poniedziałek 02.11.2015 r

spis treściPrzejdĽ do spisu tre¶ci

Zabieg przy pomocy urządzenia Exilis

Zabieg przy pomocy urządzenia Exilis to najszybsza metoda, która poprawi napięcie, sprężystość i teksturę skóry. Opiera się na zastosowaniu innowacyjnej technologii RID: (ROZPOZNANIE – IZOLACJA – DEAKTYWACJA) do redukcji obwodu oraz zmiany kształtu problematycznych obszarów ciała. Modelowanie sylwetki urządzeniem EXILIS nie wymaga żadnego znieczulenia. Najlepsze efekty przynosi seria już 4-6 zabiegów wykonywanych w odstępach co 7 -10 dni. Podstawowe zalety to: likwidacja tkanki tłuszczowej, redukcja cellulitu, ujędrnienie skóry, wysmuklenie sylwetki, poprawa napięcia skóry i zwiększenie jej gęstości.

Zabieg trwa około 40 minut, a podczas jednej wizyty obszar poddany zabiegowi nie może być większy niż objętość kartki A4. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska kwalifikująca do zabiegu.

Przeciwskazania

 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • Wszczepiony rozrusznik serca,
 • Choroby nerek i wątroby,
 • Niewyleczone zaburzenia sercowo-naczyniowe,
 • Zakrzepowe zapalenie żył i zakrzepica,
 • Choroba nowotworowa.

poniedziałek 08.09.2014 r

spis treściPrzejdĽ do spisu tre¶ci

UWAGA!   Ruszyły szczepienia przeciw grypie 2014

Ta szczepionka pomaga chronić osoby dorosłe przed zachorowaniem na grypę, co jest szczególnie istotne u osób narażonych na powikłania pogrypowe. Należą do nich osoby w podeszłym wieku, osoby z przewlekłymi chorobami, szczególnie układu oddechowego i krążenia, a ze względu na kryteria epidemiologiczne - osoby pracujące w styczności z licznymi ludźmi, jak: pracownicy szkolnictwa, handlu, transportu, komunikacji oraz pracujący na tzw. wolnym powietrzu.

Jednostkowy koszt szczepienia szczepionką VAXIGRIP wynosi 35,00 złotych dla Pacjentów naszej Przychodni.

poniedziałek 08.09.2014 r

spis treściPrzejdĽ do spisu tre¶ci

Przyjmują specjaliści

W dniu 11.12.2010 w godz. 900 - 1300 w Przychodni Al-med przyjmować będą:

Dr n. med. Aleksandra Dańczak-Pazdrowska ( WIZYTY PŁATNE)
Specjalista dermatologii i wenerologii
Licencjonowany kosmetolog
Adiunkt Katedry i Kliniki Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu


Zakres usług świadczonych w ramach Gabinetu Dermatologicznego:

 • Porady z zakresu dermatologii (dzieci i dorośli)
 • Porady z zakresu wenerologii
 • Dermatochirurgia: usuwanie brodawek wirusowych, brodawek łojotokowych, włókniaków miękkich, naczyniaków gwieździstych, punktów rubinowych (naczyniaków starczych), teleangiektazji, rogowacenia słonecznego, nagniotków, keloidów, dermatoskopowa ocena znamion
 • Dermatologia estetyczna: usuwanie zbędnego owłosienia, usuwanie teleangiektazji (laser), trwale utrzymującego się rumienia, fotoodmładzanie skóry
 • Wykonuję kapilaroskopię

Dr n. med. Jakub Pazdrowski ( WIZYTY PŁATNE)
Specjalista chorób uszu, nosa, gardła i krtani
Starszy asystent Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi i Onkologii Laryngologicznej
Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu


Zakres usług świadczonych w ramach Gabinetu Laryngologicznego:

 • Porady z zakresu chorób uszu, nosa, gardła i krtani (dzieci i dorośli)
 • Porady z zakresu onkologii głowy i szyi
 • Chirurgia drobnych zmian skórnych w znieczuleniu miejscowym
 • Drobna chirurgia w zakresie błon śluzowych jamy ustnej i jamy nosowej
 • Endoskopia nosa i zatok przynosowych
 • USG szyi

REJESTRACJA TELEFONICZNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. OD 1000 -1800 POD NUMEREM 943542223

poniedziałek 02.11.2010 r

spis treściPrzejdź do spisu treści

UWAGA!   Ruszyły szczepienia przeciw grypie 2010

Szczepienia indywidualne tylko dla pacjentów "AL-MED"u w cenie 30 złotych.

poniedziałek 02.11.2010 r

spis treściPrzejdź do spisu treści

Zadbaj o swoje zdrowie

Informacja
Zadbaj o swoje zdrowie Zapraszamy Pacjentów Przychodni AL-MED, którzy w tym roku kalendarzowym mają 35, 40, 45, 50, 55 lat, a w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach programu i u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia do wykonania badań profilaktycznych.
Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej zbada min. poziom cholesterolu i glukozy we krwi oraz oceni ryzyko zachorowania na chorobę układu krążenia.
Przełam się i zbadaj się!!!

wtorek 22.09.2009 r

spis treściPrzejdź do spisu treści

Szczepienia przeciw grypie

Grypa jest ostrą choroba zakaźną, wywołaną przez wirusy, które cechują się dużą zmiennością antygenową. Wobec szybko następujących mutacji wirusa konieczne jest szczepienie coroczne (wrzesień-październik) szczepionką, która zawiera antygeny wirusowe aktualne na dany sezon.
Przeciwwskazaniem do szczepienia jest uczulenie na białko jaja kurzego i ostre choroby zakaźne. Celem szczepienia jest ochrona przed zachorowaniem lub spowodowanie łagodnego przebiegu choroby.
Szczepienie przeciwgrypowe jest dobrowolne.
Stwierdzono celowość szczepienia osób z tzw. grup wysokiego ryzyka. Należą do nich osoby w podeszłym wieku, osoby z przewlekłymi chorobami, szczególnie układu oddechowego i krążenia, a ze względu na kryteria epidemiologiczne - osoby pracujące w styczności z licznymi ludźmi, jak: pracownicy szkolnictwa, handlu, transportu, komunikacji oraz pracujący na tzw. wolnym powietrzu, jak pracownicy budowlani.

Podsumowując, szczepienia pozwalają na zmniejszenie absencji chorobowej w pracy oraz na oszczędności w zakupie leków.
Jednostkowy koszt szczepienia szczepionką VAXIGRIP w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "AL-MED" wynosi 28 złotych.

 • przed szczepieniem każdy PACJENT wypełnia ankietę wywiadu lekarskiego
 • przed szczepieniem każdy PACJENT jest badany przez lekarza
 • pielęgniarka wykonuje szczepienie monodawką, tj. dla każdego PACJENTA przeznaczona jest osobna, jednorazowa ampułko-strzykawka ze szczepionką

wtorek 21.10.2008 r

spis treściPrzejdź do spisu treści

Ranking w zachodniopomorskim

W 2007 roku na badanie cytologiczne w Poradni Ginekologiczno - Położniczej AL-MED zgłosiło się ponad tysiąc Pacjentek. W rankingu wykonania badań cytologicznych w województwie zachodniopomorskim znajdujemy się w pierwszej dziesiątce. ranking w nfz-szczecin

wtorek 29.01.2008 r

spis treściPrzejdź do spisu treści

Dyżury nocne i całodobowe

Informujemy że od dnia 01.01.2008 dyżur nocny i całodobowy w soboty, niedziele i święta pełni Szpital Regionalny w Kołobrzegu przy ul. Łopuskiego 31.
W razie nagłego zachorowania po godzinach pracy przychodni ( tj. 18:00 - 08:00 od poniedziałku do piątku, w soboty i w niedziele) należy zgłaszać się na pierwsze piętro - wejście przez poradnie rodzinną.

Nocna i świąteczna opieka lekarska i pielęgniarska
telefon
094 3530356, 094 3530333
transport sanitarny
600 254 467
W razie nagłego zagrożenia życia należy wzywać Pogotowie Ratunkowe 999

wtorek 01.01.2008 r

spis treściPrzejdź do spisu treści

Umowa z NFZ na 2007r

W styczniu 2007 r podpisaliśmy umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na działalność w 2007 roku.. W tym roku oprócz umowy na udzielanie świadczeń w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy podpisaliśmy umowę, dzięki której pacjentki mogą zasięgnąć porady ginekologicznej.
Warunkiem przyjęcia jest okazanie aktualnego dowodu ubezpieczenia i uprzednia rejestracja pod numerem telefonu 0 698 129 457 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 18:00.

czwartek 22.02.2007 r

spis treściPrzejdź do spisu treści

Placówka Przyjazna Pacjentom

Od czerwca 2006 roku bierzemy udział w projekcie Placówka Przyjazna Pacjentom. W ramach programu w naszej placówce można znaleźć informacje na temat programów profilaktycznych organizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Placówka Przyjazna Pacjentom dostarcza pacjentowi informacji, które ułatwiają mu korzystanie ze świadczeń, przestrzega praw pacjenta, informuje o programach profilaktycznych.

czwatrek 22.02.2007 r

spis treściPrzejdź do spisu treści

Gabinet ginekologiczny

W czerwcu 2006 roku ruszył gabinet ginekologiczny w drugiej części Przychodni Al-Med ( wejście od podwórka), w którym wykonywane są badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Przychodnia lekarska Al-Med w Kołobrzegu

W ramach Programu Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia zapraszają kobiety do skorzystania z bezpłatnych badań cytologicznych. Program kierowany jest do wszystkich ubezpieczonych kobiet w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie miały wykonywanego badania cytologicznego.
Program ten honorowym patronatem objęła Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska.

wtorek 11.07.2006 r

spis treściPrzejdź do spisu treści